Soome instituut ja soome keele õpetus

Soome keele ja kultuuri õppimise toetamine Eesti koolides on meile tähtis.

Eesti üldhariduskoolides õpib soome keel üle tuhande õpilase, neist rohkem kui paarsada teise võõrkeelena. 2017/2018 õppeaastal õpetati soome keelt teise, kolmanda või neljanda võõrkeelena ligikaudu 40 Eesti koolis. Lisaks on võimalik soome keelt õppida kutsekoolides, Tallinna ja Tartu ülikoolis ning mitmetes keeltekoolides üle Eestis. Instituut toetab soome keele õppimist Eestis, eriti koole, kus soome keelt õpetatakse teise võõrkeelena.

Õpetajatele

Meie tähtsaks partneriks soome keele ja kultuuri tutvustamisel Eestis on soome keele õpetajad. Traditsiooniks on saanud iga-aastased soome keele õpetajate seminarid, kevadine Agricola soome keele olümpiaad ning Aleksis Kivi päeva tähistamine Eesti gümnaasiumites. Koos Soome Suursaatkonna ja Eesti Soome Keele Õpetajate seltsiga valitakse igal aastal aasta soome keele õpetaja.

Õppematerjalid ja õppimisvõimalused

2017. aastal avaldas instituut õppematerjali, mis on suunatud soome keelt teise keelena õppivatele 6.-9. klassi õpilastele, kuid sobivad ka iseõppijatele. Õppematerjalid on leitavad SIIT. Soome Instituut müüb õppematerjale hinnaga 1 € tk. Postiga saadame siis, kui tellimus on üle 10 töövihiku. Üksikuid töövihikuid saab osta Tallinna ja Tartu kontoritest.

Soome keele õpetajad saavad infot ning omavahel suhelda meililisti kaudu. Listiga liitumiseks kirjutage meie programmijuhile Rahel Lindpärgile.

Meie raamatukogus Tartus on kõigile kättesaadav pidevalt täienev õppematerjalide kogu, samuti oleme oma kodulehele kogunud infot soome keele kursuste ning netis saadaolevatele õppematerjalide kohta.

Neil, kes tahavad oma keelt lihvida iseseisvalt, on võimalus osaleda eesti-soome vestlusringides Tartus või Tallinnas. Vestlusringide ajad leiab meie ürituste kalendrist.

Soome 100-teemalised õppematerjalid

Soome kultuuri ja väärtushinnangute kohta kõneleb Soome sajandale juubeliaastale pühendatud näitus 100 Soome asja. Oleme koostanud ülesanded, mida saab paindlikult kasutada nii koolitunnis kui iseseisvalt. Materjalid on saadaval kahes keeles:

Soome keele õppe tugi veebis

Keelesild-kodulehel on rohkesti õppematerjali soome keele õpetamiseks. Soome keele koostöövõrgustik Keelesid tegutses aktiivselt aastail 2012-2016, kuid sisaldab endiselt hulgaliselt kasulikku õppematerjali.

Info:

Rahel Lindpärg
programmijuht
rahel.lindparg@finst.ee

 

Liitu meie uudiskirjaga