Kultuur

Soome Instituudi kultuuriprogrammi pearõhk keskendub aastail 2016-2018 Soome 100 programmile, nüüdistsirkusele ja kirjandusele. Pisteliselt organiseerib instituut kultuuriprojekte ka Lätis ja Leedus.

Soome Instituudi programm on kaasaegne ja innovatiivne. Hoiame silma ühiskonnas tomuval, tajume õhus olevaid muutusi ning meie käime nendega kaasas. Sageli toimib instituut ka soomlaste ja eestlaste vahelise sillana. Instituut loob kontakte, tugevdab isikutevahelist suhtlust ning on avatud erinevatele koostööalgatustele. 

2017. aastal koostab instituut ulatusliku Soome 100 programmi Eestis. Peasündmuseks kujuneb soome-eesti suurkontsert, kus esinevad mõlema maa kirkaimad staarid. Instituutide koostööna sündinud näitus “100 soome asja” annab ülevaate elust Soomes viimase 100 iseseisvusaasta jooksul ning näitust eksponeeritakse viies erinevas riigis. Lisaks toodab instituut sotsiaalmeedias inimesi kaasava fotokampaania “100 hetke” ning esinemistesarja “100 Talks, mille eesmärk on talletada soome kõnelejate esinemised Eestis Soome juubeliaasta vältel Eestis toimunud soome esinejate esinemised.

 

Liitu meie uudiskirjaga