Kirjanduslikud kohtumised

Soome Instituut aitab edendada soome kirjanduse tuntust, korraldades kohtumisi kirjanikega ja pakkudes tõlkijatele erialast koolitust. Instituudi Tartu osakonnas tegutsevas raamatukogus on saadaval soome nüüdiskirjanduse olulisemad teosed ja  antakse ka nõu ja soovitusi soome kirjandusega tutvumisel.

Igal aastal ilmub eesti keeles keskmiselt kakskümmend uut soome raamatut. Eesti kirjastused avaldavad meelsasti soome kirjanduse klassikuid ja nende uusi tõlkeid.

Eesti keelde on kõige rohkem tõlgitud suurmeister Mika Waltari teoseid, kokku kolmkümmend. Enimtõlgitud soome teos on endiselt Soome rahvuseepos „Kalevala“, mis on ilmunud  rohkem kui kuuekümnes keeles.

Soomes ilmub igal aastal umbes kuussada algupärast ilukirjandusteost – proosat, luulet, näidendeid, laste- ja noorsooraamatuid.  Üheks kõige hinnatuimaks tunnustamise kriteeriumiks võib pidada iga-aastast  Finlandia kirjandusauhinda. Juba ainuüksi Finlandia nominentide hulka valimine tõstab teose enimmüüdud raamatute hulka.

Kui armastad  krimkasid  või eepilisi romaane ja tahad lugeda vahvaid lasteraamatuid. Kui sulle pakub huvi, kuidas  soome kirjandus tõlgendab ajalugu  ja inimsuhteid, kuidas vahendab ja peegeldab ühiskonda.  Kui see kõik sind paelub, tule vaatama meie raamatuvalikud Tartus asuvas raamatukogus!

Liitu meie uudiskirjaga