Soome Instituut Eestis

Soome Instituut hoiab ja arendab soome-eesti kultuuri- ja keelekoostööd ning tugevdab Soome ja Eesti vahelisi sidemeid.

Instituut jälgib Eesti ühiskonna arengut ja osaleb selles oma tegevusega. Instituut viib kokku kultuuri, koolituse jt valdkondade asjatundjaid Soomest ja Eestist ning edendab riikidevahelisi suhteid. Instituut algatab suuri asju, kuid on ka aktiivne taustmõjutaja.

Instituudil on kontor nii Tallinnas kui ka Tartus. Pealinnas on meie käsutuses u 180 m2 suurused ruumid Tallinna vanalinnas ning sealset auditooriumi on võimalik ka ürituste korraldamiseks välja rentida. Tartus on kõik teretulnud ülikooli vahetus läheduses asuvasse raamatukokku, kust saab laenutada nii soome- kui ka eestikeelseid teoseid.

Instituut on osa ülemaailmsest Soome instituutide võrgustikust, kuhu kuulub 17 instituuti maailma eri paigus.

Peamiselt rahastab instituute Soome haridus- ja kultuuriministeerium. Programmitööd toetavad ka erinevad sihtasutused, ettevõtted ning asukohamaa koostööpartnerid. Soomes teevad instituudid tihedat koostööd nii kultuurivaldkonna teabekeskuste kui ka ülikoolide ja teiste kõrgkoolidega.

Soome Instituut alustas Tuglase-seltsi juurde loodud infopunktina aastal 1991. Oma praegusel kujul tegutseb ta alates 1994. aastast.

Instituut kuulub koostöövõrgustiku Team Finland juhtrühma. Team Finland edendab maailmas Soome asja ning Eestis kuuluvad võrgustikku veel ka Soome suursaatkond ja Soome-Eesti Kaubanduskoda FECC. Lisaks osaleb instituut ka erinevate maade kultuuriinstituute ühendava EUNIC-võrgustiku töös.

Liitu meie uudiskirjaga