Raamatuklubi: V. Hytönen “Jumala koerad”

15. märts 2018, Tartu, Soome Instituut, Ülikooli 11

Märtsikuu raamatuklubis vestleme kirjanik Ville Hytöneni värskelt eesti keeles ilmunud romaani “Jumala koerad” (Koolibri) teemal. „Jumala koerad” on luuletaja ja lastekirjanikuna tuntud Ville Hytöneni (s 1982) esimene romaan. Hytönen on ka kirjastuse Savukeidas asutaja ja tegevjuht. Ta elab Tallinnas ning veedab suved Läänemaal.  Tõlkinud Kadri Jaanits.

Ajalooline romaan viib lugeja 17. sajandi lõpuaastate Lihulasse. Ühes nälja-aastatel tühjaks jäänud osmikus on end sisse seadnud Soomest pagenud sorts Aaprami ja Riiast libahundina välja saadetud ätt Thies. Need kaks veidrat inimeselooma ei taha kellegagi tüli, ent kui hakkab juhtuma hirmsaid asju ja õhus on maailmalõpu märke, langeb külarahva viha vääramatult kahe võõra peale.

Turu Akadeemia üliõpilase Matias Homelini pilgu läbi nähtud pöörane lugu jutustab võõravihast ja ligimesearmastusest ning sellest, kuidas hirm, ebausk ja eelarvamused võivad mõistuse peast viia ja maailmakorra segi lüüa. Omaette lugemisväärsus on raamatu lopsakalt uperpallitav ja ajaloolist atmosfääri loov keel.

Arutelu toimub eesti keeles. Vestlust juhib tõlkija, toimetaja ja soome kirjanduse asjatundja Heidi Iivari.
 
Kohtumiseni Soome Instituudi raamatukogus 15. märtsil kell 18!
 
Sobiva raamatukogu teose laenutamiseks leiad siit: www.ester.ee

Liitu meie uudiskirjaga

Samuti soovin