Soome keele tasemetest

6. aprill 2019, Eesti, Tallinna Ülikool

Soome keele YKI kesktaseme testi  (vastab B1 ja B2 tasemetele)  ja kõrgtaseme testi (vastab C1 ja C2 tasemele) saab teha 6. aprillil 2019 Tallinnas (Tallinna Ülikoolis). Registreerumine 1.-28.02.2019 aadressil yki-info@jyu.fi. NB! registreerumisel palume olla nobe (esimestel päevadel saavad kohad täis). Täpsemad juhised registreerumiseks:

Tarkemmat tiedot tutkintoajoista ja -tiloista lähetetään ilmoittautuneille lähempänä testipäivää.

Tutkintoihin ilmoittaudutaan lähettämällä viesti osoitteeseen yki-info@jyu.fi. Viestiin merkitään tutkintoon osallistuvan nimi, sähköpostiosoite ja tutkintotaso, johon henkilö haluaa osallistua.

Tutkintoon ilmoittautunut saa myöhemmin viestiinsä vastauksen, jossa on linkki verkkomaksulomakkeeseen. Täyttämällä lomakkeessa kysytyt henkilötiedot ja maksamalla tutkintomaksun viestissä ilmoitettuun määräaikaan mennessä henkilö voi varmistaa paikkansa tutkinnossa. Jos tutkintomaksua ei ole maksettu ajoissa, paikkavaraus raukeaa.

Tutkintopaikkoja on rajoitettu määrä, paikat menevät ilmoittautumisjärjestyksessä. Tarkemmat tiedot tutkintoajoista ja -tiloista lähetetään ilmoittautuneille lähempänä testipäivää.

Tervetuloa tutkintoon!

Täpsem ajakava antakse teada registreerunutele, kuid arvestama peaks ca 4 tunniga. Testi kohtade arv on piiratud.

Kesktaseme testi maksumus on 120 eurot ja kõrgtaseme testi maksumus on 160* eurot. Kõik testiga seotud küsimused, palun saata nimetatud aadressil soome keeles (Soome Instituut ei ole otsene korraldaja).

  • YKI testi korraldab Jyväskylä Ülikool Opetushallituse tellimusel. See on riiklik test, nagu on olemas ka eesti keele tasemetestid. Test on oma suunitluselt mõeldud täiskasvanutele, kuid meie andmetel on seda käinud sooritamas ka noored ja kooliõpilased üsna heade tulemustega.
  • Teatavasti peab gümnaasiumi jooksul õpilane sooritama ka ühe koolieksami. Kuidas see toimub ja kui suur on õpilaste valikuvõimalus, selle paneb paika kool. Kui teie koolis on võimalus õpilastel valida ise meelepärane aine eksamiks, siis võib selleks olla ka YKI test.
  • Registreerumisel veenduge ikka, et panete end kirja Tallinnas toimuvale testile ja korraldaja on Jyväskylä Ülikool.
  • YKI testiks valmistumiseks saab harjutada: http://ykitesti.solki.jyu.fi/tutustu-testiin/testifin/

* Eesti Soome Instituut hüvitab võimalusel Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi toel 50% kõrgtaseme testi maksumusest tegevõpetajatele ja 50% testi maksumusest Eesti koolis õppivale õpilasele. Selleks saatke meile oma tasutud arve ja oma kontonumber.

Üldisemad küsimused: rahel.lindparg@finst.ee